Jdi na obsah Jdi na menu
 


Windows XP - tipy

Příspěvky

Jak vyhodit ovladač z Windows

20. 7. 2009

Pokud do Windows nainstalujeme ovladače pro nějaké zařízení, zůstanou tam a nahrávají se do systému bez ohledu na to, jestli je zařízení připojeno nebo ne. Tím minimálně blokují určité systémové zdroje, v horším případě mohou způsobovat konflikty s jinými zařízeními, nestabilitu systému... však to znáte. Proto u zařízení, u kterých víme, že je už nebudeme potřebovat, můžeme provést jejich odstranění ze systému - ručně.

 

Cestovní profily a přesměrování složky Dokumenty

7. 1. 2009

Přesměrování složky Dokumenty a centovní profily jsou primárně určeny pro uživatele, kteří využívají více než jeden počítač zejména v rámci jedné sítě (z důvodu rychlosti přístupu), ale také umožňují jednoduše zajistit zálohování dat na všech počítačích a "obnovu" dat a nastavení uživatelů v případě výpadku počítače. Veškerá data jsou uložena na serveru a přistupujeme k nim po síti.

 

Win XP SP2: nefunguje Windows Management Instrumentation (WMI) a DCOM

21. 11. 2008

 
Celý příspěvek | Rubrika: Windows XP - tipy | Komentářů: 0

Nastavení automatického přihlášení do Windows XP

21. 11. 2008

Občas je užitečné, když se po spuštění počítače provede automatické přihlášení konkrétního uživatele - například na domácím počítači, na kterém pracuje jen jeden uživatel a nechce se mu stále zadávat heslo, nebo v posluchárnách, kde se u "učitelského" počítače střídají různí (třeba externí) lektoři, kteří neznají heslo.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Windows XP - tipy | Komentářů: 0

Zákaz automatického přehrávání médií

21. 11. 2008

Windows XP mají ve standardním nastavení povoleno automatické přehrávání médií (např. CD disků, instalačních programů, obsahu USB disků...). To může být nebezpečné. Jak toto chování vypnout?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Windows XP - tipy | Komentářů: 0