Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deployment

Příspěvky

Clonezilla: vytvoření obrazu nainstalovaného počítače zadarmo

6. 12. 2009

Instalace počítače je v dnešní době záležitost na pěkných pár hodin - nejdřív operační systém, pak ovladače, základní nastavení (zejména síť), stáhnout všechny aktualizace, pak všechen potřebný software... A pokud se s počítačem něco stane (odejde disk, zaviruje se, sami si zboříme systém nebo se prostě v průbehu času "zanese"), tak znovu. Pokud máme hromadu stejných počítačů, tak stejnou dobu strávíme u každého z nich. Abychom si ušetřili práci, můžeme použít některý z nástrojů pro tvorbu obrazů disků. Je k dispozici řada komerčních nástrojů, ale proč nepoužít něco, co je k dispozici zdarma. A to něco se jmenuje Clonezilla. 

 

Instalace Windows 7 a Windows Serveru 2008 R2 do virtuálního disku (VHD souboru)

10. 3. 2009

Když jsme dříve chtěli na počítači provozovat více operačních systémů, třeba pro účely testování (multiboot), museli jsme do něj dát víc disků, nebo jeho disk rozdělit na více oddílů, a každý systém nainstalovat samostatně. S příchodem Windows 7 a Server 2008 R2 se nám situace zjednodušuje. Můžeme klidně nechat disk (skoro) v celku, a každou instanci operačního systému instalovat do samostatného SOUBORU na tomto disku. Formát tohoto souboru je přitom starý známý - VHD používaný všemi virtualizačními technologiemi od Microsoftu. Jak na to?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Deployment | Komentářů: 1

Přidání ovladačů do Boot/Capture Boot Image

21. 11. 2008

Aby Boot- nebo Capture Boot image fungovaly jak mají, musí v nich být zahrnuty potřebné ovladače, zejména ovladač síťové karty. Jak do image přidat další ovladač, to se dozvíte v tomto článku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Deployment | Komentářů: 124

WDS - Vytvoření a nasazení image Windows XP

21. 11. 2008

V tomto článku najdete podrobný postup vytvoření vzorové instalace počítače s operačním systémem Windows XP, vytvoření image a její distribuce na další počítače.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Deployment | Komentářů: 0

Windows Deployment Services - instalace a první kroky

21. 11. 2008

Windows Deployment Services usnadňují nasazení operačních systémů na větší množství počítačů v síti.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Deployment | Komentářů: 11